• Kreu
  • Natyra
  • Zjarr në Memaliaj, digjen rreth 5 ha pisha e drurë frutorë

Zjarr në Memaliaj, digjen rreth 5 ha pisha e drurë frutorë

Pavarsisht se temperaturat janë ulur dhe rreziqet nga zjarret duket se janë eliminuar rikthehen flakët në fshatin Mirice, i cili ndodhet afër Memaliaj. Bëhet me dije se si pasojë e zjarrit të rënë janë shkrumbuar rreth 5 ha pisha dhe drurë frutorë. Për shkak të flakëve rrezikohen të digjen të tjera drurë frutore. Mësohet se zjarrfikëset janë në vendngjarje për shuarjen e flakëve.

Print