Të tjera


Tregim: Maçoku Samson dhe peshku i trëndafiltë

Tregim i konceptuar në katër pjesë sipas filozofisë së shahut të Kasparov: Çarje, sulm rastësor, dy strategji kontradiktore (sulm i dyfishtë), vetësakrifikim gurësh.

LEXO ME SHUME >


Zjarr në Malin e Thatë, digjen 10 hektarë tokë

Zjarr në Malin e Thatë, digjen 10 hektarë tokë

LEXO ME SHUME >


Inertet po ndotin Erzenin/ Masakër mjedisore në fshatrat e Tiranës

Ky është një krim mjedisor. Kamionët po derdhin inertet jo vetëm buzë akseve rrugore por po I fshehin ato edhe pranë zonave rurale.

LEXO ME SHUME >


Gjirokastër, mjedis i pastër prioritet i buxhetit lokal 2022

Investimet për një mjedis të pastër, në funksion edhe të zhvillimit të turizmit, është prioriteti i Bashkisë Gjirokastër në buxhetin lokal për vitin 2022.

LEXO ME SHUME >


Katastrofë mjedisore/ Erë e rëndë në Shëngjin, derdhet sasi e madhe nafte

Moti i keq në qytetin e Lezhës dhe bregdetin e Shëngjinit, erëra të forta të shoqëruara më shi dhe reshje bore

LEXO ME SHUME >

Qëndroni më të informuar për mjedisin

Regjistrohuni për të marrë përmbledhjen ditore të lajmeve mjedisore në e-mailin tuaj.