Aktiviteti njerëzor


Thirrje per Ekspert

Termat e Reference për Konsulent “Kontributi përmbajtësor për përgatitje produktesh informative me bosht tematik zvogëlimin e rrezikut nga fatkeqësitë natyrore, në kontekstin e perspektivës gjinore dhe grupeve të cënueshme”

LEXO ME SHUME >


Zjarri merr përmasa të mëdha në Durrës, u vu nga banorët e zonës për të djegur mbeturinat

Dy vatra zjarri janë shfaqur ditën e sotme në zonën rurale të Durrësit, pasi u vu nga banorët për të djegur mbeturinat dhe më pas mori përmasa më të mëdha.

LEXO ME SHUME >


Riaktivizohet zjarri në zonën e Peshtanit në Fier, digjet një sipërfaqe prej 2 hektarësh

Prej dy ditësh pylli me pisha në zonën e Peshtanit në Fier është përfshirë nga flakët.LEXO ME SHUME >


Zjarret në vend/ Vetëm në muajin korrik u shuan 361 vatra, 21 të tjera ende active

Vetëm gjatë muajit korrik në vendin tonë janë numëruar 361 vatra zjarri, të cilat janë shuar tashmë falë ndërhyrjes së forcave operacionale zjarrfikëse dhe ndërhyrjes nga ajri. 

LEXO ME SHUME >


Ndezi zjarr në tokën e tij, por u dogj një sipërfaqe e madhe pyjore, vihet nën hetim 59-vjeçari

Një 59-vjeçar është vënën nën hetim pasi ndezi zjarr në tokën e tij dhe më pas flakët u përhapën duke djegur një sipërfaqe të madhe pyjore.

LEXO ME SHUME >

Qëndroni më të informuar për mjedisin

Regjistrohuni për të marrë përmbledhjen ditore të lajmeve mjedisore në e-mailin tuaj.