Aktiviteti njerëzorPërfshihet sërish nga flakët një sipërfaqe me pisha në Krastë, dyshohet i qëllimshëm, në terren dy zjarrfikës

Është riaktivizuar sërish zjarri në Krastë të Krujës.
Kjo është e disata herë që zonës i vihet zjarri, për pasojë flakët kanë shkrumbuar sipërfaqe të mëdha më pisha e shkurre.

LEXO ME SHUME >


Iu vunë zjarrin tokave të tyre, për pasojë u dogjën edhe sipërfaqet me pemë frutore dhe ullinj

Lushnjë/Iu vunë zjarrin tokave të tyre, për pasojë u dogjën edhe sipërfaqet me pemë frutore dhe ullinj, procedohen penalisht 3 shtetas.  

LEXO ME SHUME >


Përfshihet nga flakët sipërfaqja me shkurre dhe pisha në Krastë të Krujës

Një sipërfaqe e konsiderueshme pishash dhe shkurresh është përfshirë nga flakët në Krastë të Krujës.

LEXO ME SHUME >


Shkaktuan erozion duke shpërdoruar tokën, procedohen penalisht në gjendje të lirë 2 shtetas.

Shkaktuan erozion duke shpërdoruar tokën, procedohen penalisht në gjendje të lirë 2 shtetas.

LEXO ME SHUME >

Qëndroni më të informuar për mjedisin

Regjistrohuni për të marrë përmbledhjen ditore të lajmeve mjedisore në e-mailin tuaj.