Aktiviteti njerëzor


Ndezi zjarr në pronë shtetërore me qëllim hapjen e kullotave, arrestohet në flagrancë 59-vjeçari

TIRANË, 13 prill /ATSH/ Policia e Gjirokastrës ka  arrestuar në flagrancë një 59-vjeçar, i cili ndezi zjarr në pronë shtetërore me qëllim hapjen e kullotave.

LEXO ME SHUME >


TEC-et lundruese kërkojnë leje mjedisore speciale, prodhojnë dëme ekologjike dhe mjedisore

Eksperti i mjedisit Mihallaq Qirjo në një lidhje skype në studion e lajmeve në MCN Live ka komentuar lidhur me deklaratën e djeshme nga Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës mbi marrëveshjen me SHBA për instalimin e anijeve lundruese në bregdetin e Vlorës për prodhimin e energjisë elektrike.

LEXO ME SHUME >


Eliminimi i së gjelbrës-Tirana 2031

Një pjesë e hapësirës së gjelbër përreth Piramidës në kryeqytet është transformuar në një kantier ndërtimi për ngritjen e strukturave të reja në formë kubash prej betoni. Rivitalizmi i kësaj parcele, në zemër të Bulevardit “Dëshmorët e Kombit”, do të përfundojë në tetor. Kur gjithçka të jetë gati, afro një e pesta e gjelbërimit do të jetë zhdukur.

LEXO ME SHUME >


Policia e Shtetit shton masat për parandalimin e zjarrvënies së qëllimshme

Masat, në bashkëpunim me pushtetin vendor, Policinë Pyjore dhe me shërbimet zjarrfikëse.  

LEXO ME SHUME >


Ndezi zjarr me qëllim hapjen e kullotave, arrestohet në flagrancë 52-vjeçari.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Gjirokastër arrestuan në flagrancë shtetasin R. H., 52 vjeç, banues në Libohovë, për veprën penale "Shkatërrimi i pronës me zjarr".

LEXO ME SHUME >

Qëndroni më të informuar për mjedisin

Regjistrohuni për të marrë përmbledhjen ditore të lajmeve mjedisore në e-mailin tuaj.